Grupa parafialna

Harcerstwo

Związek Harcerstwa Polskiego składa się z następujących organizacji: Harcerek, Harcerzy, Starszego Harcerstwa i organizacji Przyjaciół Harcerstwa. Mają one wspólne założenia ideologiczne, ale prowadzą niezależne programy. Zadaniem każdego harcerza jest pełnienie służby z entuzjazmem, uśmiechem i pogodą ducha. Harcerze przez zajęcia zdobywają umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Uczą się oraz sprawdzają swoje umiejętności na przeróżnych obozach oraz wycieczkach. Ich starania ukoronowane są później przez zdobywanie stopni i sprawności harcerskich.

Pierwsza Drużyna Harcerek ze Slough powstała w czerwcu w 1963 r pod nazwa Westerplatte. Z czasem przyznano drużynie numer 33 i została przydzielona do żeńskiego Hufca Pomorze. Przy Drużynie istnieje grupa Wędrowniczek, czyli starszych harcerek oraz Instruktorek. Harcerze wyjeżdżają na różne obozy, biwaki, kursy oraz biorą udział w angielskich Zlotach Harcerskich.

Pierwsza Drużyna Harcerzy ze Slough powstała w lutym w 1963 r pod nazwa Tadeusza Kościuszki i po roku została drużyną numer 19. W roku 1966 opiekę nad drużyną objął 7 Pułk Ułanów Lubelskich wręczając drużynie ufundowany proporzec. W skład programu drużyny wchodzą zbiórki, wycieczki, gry, ćwiczenia, śpiew, zabawy sportowe, uroczystości i biwaki. Drużyna 19-ta korzysta ze sprzętu obozowego, wycieczkowego i sportowego (włącznie z własnoręcznie zbudowanymi kajakami) i z pięknych stanic harcerskich. Drużyna ta należy do jednej z najlepszych drużyn i wypada często najlepiej w Zlotowych konkursach.